5 dobrých dôvodov prečo ísť Transibírskou Magistrálou

0
996
pozretí
Transibírskou magistrálou

V lete 2016 sme prešli trasu Moskva – Beijing Transibírskou magistrálou. Bolo to dosť spontánne rozhodnutie, no mám na neho úžasné spomienky. Zhrnul som preto 5 hlavných dôvodov, prečo by si túto cestu mal absolvovať aj ty!

1. Sen mnohých cestovateľov

Transibírskou magistrálou - Ruský vidiek

Za pár dní vo vlaku prejdeš polku sveta. Budeš prechádzať veľkomestami, ruským vidiekom, nekonečnými brezovými lesmi či vyprahnutou Sibírskou stepou. Je to rozhodne celoživotný zážitok, ktorý ti rozšíri obzory a umožní navštíviť aj neopozerané miesta našej planéty.

2. Môžeš navštíviť najhlbšie a najčistejšie jazero Bajkal

Transibírskou magistrálou, Jazero Bajkal

Opradené Šamanizmom či Budhizmom, jazero Bajkal má svoju magickú atmosféru, ktorá ťa určite pohltí. Len 100km severne od mesta Irkutsk leží ostrov Olchon, na ktorý sa dá dostať len trajektom. Miestni veria, že Olchon má magickú moc zanechať pokoj na duši človeku, ktorý ho navštívi. Na ostrove nie sú žiadne cesty a elektrika bola zavedená len nedávno … viac Jazero Bajkal ( Kompletný sprievodca )

3. Je dobrý kurz, lístky sú lacné

Transibírskou magistrálou, Vlak

Čokoľvek čo si v Rusku kúpiš, snáď mimo Moskvy, bude výrazne lacnejšie. Robí to cestovanie príjemnejším, keď vieš, že neprídeš domov s prázdnou peňaženkou. Dá sa navštíviť veľmi veľa zaujímavých miest za príjemné ceny. Aj keď sa vyberieš na cestu v letných mesiacoch, keď sú ceny trocha vyššie, stále to bude v norme. My sme prešli trasu Moskva -> Irkutsk za cca 100eur … viac Transibírska  Magistrála ( Kompletný sprievodca )

4. Ak ťa to omrzí, naspäť môžeš letieť

Transibírskou magistrálou Vlak vo vnútri

Ceny leteniek stoja zhruba rovnako ako dni strávené vo vlaku. Aj preto celú trasu tejto cesty absolvujú hlavne turisti a len veľmi málo Rusov. Pre nich to je bežná rutina.

5. Dnes je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým

Transibírskou magistrálou - Pláž na Bajkale

Lístky na vlak je možné jednoducho objednať z domu cez internet. Na internete si rovnako vieš pozrieť trasu a celú cestu pohodlne naplánovať. Mesačné víza, ktoré vybavíš v Bratislave na cestu dostačujú a keď sa rozhodneš ísť do Mongolska či Pekingu, víza vieš vybaviť aj po ceste. Rusky vedieť nemusíš. Na staniciach sú všetky informačné tabule aj v anglickom jazyku a celkovo je systém viac prispôsobený zahraničným turistom. O ruskej mentalite si môžeš prečítať napríklad aj tu … 5 mýtov o cestovaní na východ

Záverom

Transibírskou magistrálou - Bajkal

Či už bude Transibírska Magistrála pre teba cieľom alebo spôsobom ako sa niekam prepraviť, určite to bude zážitok na celý život. Navštíviš nové, neopozerané miesta, rozšíriš si myseľ a možno si spoznáš aj nových priateľov. Rusi sú veľmi pohostinný národ. Som presvedčený, že sa tam budeš cítiť dobre a celá cesta bude pre teba príjemným zážitkom na celý život 🙂