Skoky na lane zo starého 110 m komína v Prešove

0
741
pozretí

Pohľad z výšky 110 m poriadne s hlavou zakrúti. Samotný výstup na komín je parádny adrenalín, no skočiť si z neho je zážitkom na celý život!

Ako to funguje

Dvojica 200 metrových statických lán ako základ systému. Po nich sa kĺžu 2 nezávisle brzdené tandemové kladky kotvené v polovici komína a na ich koncoch vytešený, adrenalínom povzbudený skokan.

Aj takto by sa dal v jednoduchosti nazvať systém, ktorý sme si s kamošmi postavili.

A nenarazím do komína ?

V podstate sa jedná o trojuholník, kyvadlo, pri ktorom najprv padáš dole a zhruba v prvej tretine letu si zachytávaný lanom a tvoj pád pokračuje do kyvadla. Na to, že do komína nenarazíš vplýva veľa faktorov ako napríklad vhodný protivietor či ťažká večera, no hlavne smer a váha lán ťa bude ťahať smerom od komína, takže nič podobné ti nehrozí.

Skoky na lane, skokanJe to Bungee jumping ?

Bungee jumping sa skáče na pružnom bungee jumpingovom lane, kde skokan padá kolmo dole a potom čo je jeho pád tlmený lanom vyskakuje opäť kolmo hore. Tento druh zoskoku nie je z komína možný z pochopiteľných dôvodov.

Skok na lane alebo inak nazývaný Rope jump či Kieneova hojdačka sa skáče do kyvadla, takže skokan má zážitok z voľného pádu aj z letu na lane, ktorý dosahuje až 130km/h!

Obdobu tohoto systému je možné postaviť aj na moste.

Napriek tomu, že je tento systém v celku bezpečný, neodporúčam ti ho aplikovať pokiaľ skutočne nevieš, čo robíš. Každá chyba môže mať veľmi nepríjemné až smrteľné následky. Predtým než sa do skakania pustíš, zisti si o tom čo najviac.